background
close

24-25-26 FABRIKA je logickým vyústěním postupné úspěšné regenerace východní části areálu Baťovy továrny, jehož výrobní část ustoupila, a hledá se nové využití místa.

V současnosti úspěšně provádíme regeneraci budovy č. 34 (hlavní provozovna CREAM Real Estate a sídlo mnoha nejen zlínských firem). Revitalizace budovy 12 (krajské sídlo policie ČR) byla již dokončena. Z našeho portfolia nemovitostí byly například rovněž známé budovy č. 21 (Baťův mrakodrap – sídlo úřadu Zlínského kraje) a budovy č. 14-15, které jsme postoupili státní správě, abychom umožnili projekty urbanistické obnovy místa. V místě bývalého továrního areálu tak vznikají clustery funkcí státní správy (budovy 12, 21, 22, 23, 14, 15), ubytování, hlavní pobočka pošty (32), vzdělání a kultury (02, 03, 04, 14, 15), kanceláří (23, 32, 34), podpory podnikání (23) a vědy (03, 04).  Doba, kdy areál byl továrnou Baťových závodů, je pryč, kdysi srdce Zlína se na čas zastavilo.  V současné době došlo k zásadnímu vylepšení dopravní obslužnosti zbudováním nové křižovatky tř. T. Bati a ulice J. A. Bati (mezi budovami 51-61), i k umístění výpravní budovy vlakového nádraží již bylo vydáno platné územní rozhodnutí.

CREAM Real Estate se jako odpovědný vlastník a správce řádně stará o veškeré  své nemovitosti, nicméně budovy 24, 25 a 26 se nacházejí ve stavu, který již neumožňuje rekonstrukci, a proto přizval renomované CMC architekty, aby vypracovali studii využití a posléze i návrh multifunkčního centra 24-25-26 FABRIKA. Projekt 24-25-26 FABRIKA společně s novým nádražím Zlín střed a parkovacím domem v nevyužité části areálu velmi pozvedne úroveň lokality a přiláká nejen zlínskou veřejnost a obyvatele zlínského regionu. V důsledku to bude znamenat, že východní část areálu dostane konečnou podobu, zajistí se  dlouhodobá udržitelnost a zkvalitní se využití této části. Jsme přesvědčeni, že
z tohoto efektu budou významně těžit i projekty kulturně vzdělávacího významu.

Klíčem úspěšné revitalizace je společensky prospěšná kombinace funkcí.

 
Související články
MAX32 má ambici být líhní skvělých nápadů z hlav talentovaných studentů a mladých lidí, kteří mají velké plány a hledají kreativní místo pro jejich realizaci. ...více
 
MAX32 - jedinečný koncept revitalizace

Představujeme vám nový ambiciózní projekt společnosti CREAM Real Estate, revitalizaci budovy 32 areálu Baťovy továrny ve Zlíně. Rekonstrukce budovy byla navržena mezinárodně uznávaným ateliérem CMC architekti pod vedením Víta Másla, Davida Chisholma a Evžena Duba. Na spolupráci při vytváření programu se spolupodíleli také kreativci ze studia Graffitti Networks.

Budova je funkčně rozdělena na 5 částí:

  • ubytovací část
  • kancelářské prostory
  • obchody v přízemí
  • fun a relax část
  • parkování


Program v budově byl připraven a stvořen s akcentem na studenty a mladé inovativní lidi, u kterých cítíme svěží nápady a motivaci. Tento dům je navržen k tomu, aby se stal pulzujícím místem studentského kreativního života. Vrchní patra budou určena pro ubytovací loftové jednotky s industriálním šarmem, patra pod nimi budou poskytovat kancelářské prostory pro ty, kteří hledají místo pro své skvělé nápady. V přízemí budou obchodní jednotky, které lze propojit s prvním patrem.

 
Podívejte se na videoprezentaci MAX32. Zajímavé představení konceptu studentského loftového bydlení ve Zlíně. ...více
 
compact view grid view
background
compact view grid view Fotogalerie