background
close

24-25-26 FABRIKA je multifunkční centrum, které navazuje na stávající koncept Baťova rastru a architekturu okolních průmyslových staveb. Nová FABRIKA nabídne funkce obchodního, kancelářského a vzdělávacího charakteru, doplněné o dopravní obslužnost s parkovacími kapacitami. Součástí revitalizace areálu je i přesun nádraží Zlín střed do nové budovy (16), což zvýší atraktivitu a vzhled této části továrního areálu.

Autorem nové 24-25-26 FABRIKY je známý pražský ateliér CMC architekti, vedený architekty Vítem Máslem a Davidem Chisholmem, jejichž realizace jsou vysoce ceněné jak odbornou veřejností, tak i uživateli budov.

“Baťův odkaz není cihla.”

Záměrem investora je nahradit tři stávající zchátralé objekty 24, 25, 26 novostavbami a doplnit další objekty. Tyto nové budovy vycházejí ze stávajícího modulu staveb, který plně respektují. Zachovávají tak urbanistickou strukturu, což je podstatné. Také barevné řešení ladí se sousedící zástavbou, architektonicky však zároveň nenapodobují své předchůdce, ale správně přiznávají, že jde o soudobé dílo. Velmi zdařile je řešen parter, který oživuje danou lokalitu,“ říká známý český architekt a historik architektury Ing. arch. Zdeněk Lukeš.

Historicky byl na místě nové FABRIKY tovární monoblok, který pak byl zopakován na místě budovy 34. Nová FABRIKA vychází z původního charakteru areálu
z 20. let minulého století, nicméně chytře rozřezává hmotu do 3 bloků dle rastru. Potkává se tady moderní architektura s historickým dědictvím průmyslového designu budov, ze kterého vychází a dále jej rozvíjí. 

 
Související články
MAX32 má ambici být líhní skvělých nápadů z hlav talentovaných studentů a mladých lidí, kteří mají velké plány a hledají kreativní místo pro jejich realizaci. ...více
 
MAX32 - jedinečný koncept revitalizace

Představujeme vám nový ambiciózní projekt společnosti CREAM Real Estate, revitalizaci budovy 32 areálu Baťovy továrny ve Zlíně. Rekonstrukce budovy byla navržena mezinárodně uznávaným ateliérem CMC architekti pod vedením Víta Másla, Davida Chisholma a Evžena Duba. Na spolupráci při vytváření programu se spolupodíleli také kreativci ze studia Graffitti Networks.

Budova je funkčně rozdělena na 5 částí:

  • ubytovací část
  • kancelářské prostory
  • obchody v přízemí
  • fun a relax část
  • parkování


Program v budově byl připraven a stvořen s akcentem na studenty a mladé inovativní lidi, u kterých cítíme svěží nápady a motivaci. Tento dům je navržen k tomu, aby se stal pulzujícím místem studentského kreativního života. Vrchní patra budou určena pro ubytovací loftové jednotky s industriálním šarmem, patra pod nimi budou poskytovat kancelářské prostory pro ty, kteří hledají místo pro své skvělé nápady. V přízemí budou obchodní jednotky, které lze propojit s prvním patrem.

 
Podívejte se na videoprezentaci MAX32. Zajímavé představení konceptu studentského loftového bydlení ve Zlíně. ...více
 
compact view grid view
background
compact view grid view Fotogalerie